Granule pro alergiky

Granule pro alergické psy

Téměř třetina psí populace má se zvýšenou citlivostí, více či méně ohrožující jejich zdraví i život, problém. Projeví se celkovou nespecifickou, těžko popsatelnou reakcí, nebo častěji se vyvine konkrétní problém, od banální, ale obtěžující plynatosti až po vyčerpávající průjmy, od matné srsti až po mokvající záněty kůže. I malé vnější příznaky by nás měly upozornit, že procesy v psím těle jsou přenastaveny nouzově, že pes se vyčerpává, opotřebovává, je nevýkonný a rychle stárne. Je potřebné zakročit a pomoci. S dnešním výběrem krmiv je to poměrně snadné.
 

Jaké krmivo zvolit pro alergického psa?

Původcem alergií na krmivo je antigen, v (cizím) organismu vyvolává tvorbu specifických protilátek. Antigenem je látka nebo komplex o vysoké molekulové hmotnosti, nejčastěji bílkovina nebo komplex bílkoviny s polysacharidem. Proto se můžeme setkat se psy alergickými na některý druh masa nebo rostlin, ale ne na tuky.

Granule pro alergické psyPři výběru správného krmiva pro alergického psa je třeba v první řadě nalézt příčinu (dráždivou látku nebo látky) a následně ji odstranit (vyloučení alergenu z dávky a nahrazení jinou plnohodnotnou, ale nedráždivou surovinou). U psů se nejčastěji vyskytuje alergie na bílkovinu kuřecí a hovězí, mléko, pšeničný lepek, o něco méně jehněčí, vejce, sóju. Alergie se dá vyřešit tím, že začnete krmit jiným typem proteinů, se kterým se organismus ještě nesetkal. Z tohoto vyplývá, že je potřeba kontrolovat složení veterinárních diet, granulí a krmiva obecně.

Pozor na možné omyly a zavádějící informace některých obchodníků. Krmíte-li citlivého psa, vždy pečlivě studujte povinnou deklaraci obsahu krmiva. I kdyby to byla ta nejmenší a nejzastrčenější písmenka na pytli. Je obrovský rozdíl mezi krmivem s jehněčím masem a krmivem z jehněčího masa! Když uvidíte surovinu „vedlejší produkty živočišného původu“, „živočišná moučka“, „vedlejší produkty rostlinného původu“, rostlinné oleje apod., jste ve velkém riziku a chystejte se na návštěvu veterináře. Jedině důvěryhodná jsou krmiva používající přesně druhově odlišené zdroje živin, například kuřecí maso, kuřecí moučka, jehněčí moučka, rýže, kukuřičná moučka, kuřecí tuk, lososový olej apod.

Pokud si s výběrem funkční diety neporadíte sámi, neváhejte o pomoc požádat veterinárního lékaře.

Za několik dnů poté, co odstraníte z krmné dávky alergen, dráždivou látku, uvidíte na psovi dramatické změny k normálu. Za pár dnů poté, co najdete krmivo správného složení pro vašeho citlivého psa, většina jeho zdravotních problémů vymizí.
 

Top